Skip to content
webinar mini (1)

Szanowni Państwo,

z dniem 1 lipca 2023 roku został zniesiony stan zagrożenia epidemicznego. Powoduje to, że od dnia 1 sierpnia 2023 r. obowiązują już wszystkie terminy dotyczące raportowania schematów podatkowych. Praktyczną konsekwencją wejścia w życie rozporządzenia jest konieczność zidentyfikowania i zaraportowania wszystkich krajowych schematów podatkowych, które wystąpiły w prowadzonym przez Państwa biznesie od dnia 31 marca 2020 r.

Termin raportowania upłynął 30 sierpnia 2023 roku!

Ponadto, od 1 lipca 2023 roku wszystkie schematy podatkowe należy raportować na bieżąco. Niewywiązanie się z tego obowiązku może skutkować surowymi karami, nawet do 30 mln zł.

Co teraz zrobić?

Nie panikuj!

Już dziś zapraszamy na webinar, na którym przypomnimy Państwu, czym jest schemat podatkowy, jak go zidentyfikować i jakie obowiązki wróciły do obiegu prawnego.

Z naszego webinaru dowiesz się:

1. Jak określić, czy dana transakcja zawiera cechy rozpoznawcze, które stanowią o powstaniu schematu podatkowego podlegającego raportowaniu.
2. Czy powstały schemat jest schematem krajowym czy transgranicznym, a co za tym idzie, czy już nie jesteś w zwłoce w raportowaniu.
3. Co w sytuacji, jeśli nie zidentyfikowałeś i nie zaraportowałeś schematu podatkowego do 30 sierpnia 2023 roku, czy i jakie sankcje Ci grożą i jak im zapobiec.
4. Jak kształtuje się odpowiedzialność poszczególnych osób w Twojej organizacji,
5. Jak możemy pomóc Ci zidentyfikować schemat podatkowy i zapewnić pełną kontrolę nad raportowaniem.
6. Czy warto zrobić audyt w zakresie MDR.
7. Czy jesteś obowiązany do posiadania procedury MDR.

Prowadzący

Aneta Drosik – Radca prawny. Lider praktyki podatków dochodowych w ADN Podatki Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego. Posiada ponad 10 lat praktyki zawodowej. Aneta jest ekspertem z zakresu prawa gospodarczego i podatkowego, compliance oraz procedur podatkowych. Kierowała wieloma projektami doradczymi oraz świadczyła usługi bieżącego wsparcia dla największych polskich podmiotów, w tym także z udziałem kapitału zagranicznego. Uczestniczyła w wielu fuzjach i przejęciach, a także licznych procesach restrukturyzacyjnych. Posiada bogate doświadczenie w procesach przekształcania oraz łączenia spółek, zarówno krajowych, jak i transgranicznych. Brała udział w licznych badaniach due diligence przedsiębiorców z różnych branż. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji prasowych dotyczących zarówno bieżących kwestii podatkowych, jak i szeregu zagadnień specjalistycznych (w szczególności w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz Portalu Finansowo-Księgowym). Jest także doświadczonym wykładowcą, ma za sobą kilkaset godzin szkoleniowych z zakresu prawa podatkowego i gospodarczego, w tym z zakresu cen transferowych, restrukturyzacji podmiotów gospodarczych, procedur podatkowych oraz bieżących zmian w przepisach.

Informacje organizacyjne

Cena: bezpłatnie

Dostępne terminy:
30.11.2023 ( online)

Czas trwania: 10.30 do 12.00

Zapisy: prosimy przesłać na adres email agnieszka.jasinska@adnpodatki.pl danych Uczestnika (Imię, Nazwisko, adres e-mail, nr telefonu, nazwę firmy).

Kontakt:
Agnieszka Jasińska
Manager ds. marketingu i sprzedaży
tel. 22 208 28 60
email: agnieszka.jasinska@adnpodatki.pl

ADN Podatki