ADN – Doradztwo Podatkowe – Kontakt

USŁUGI

PRAWO PRACY

  1. Bieżąca obsługa pracodawców – konstruowanie oraz opiniowanie umów związanych z zatrudnianiem pracowników, zleceniobiorców, usługodawców, B2B oraz innych dokumentów z zakresu prawa pracy i prawa cywilnego, przygotowywanie opinii prawnych oraz wszelkiej dokumentacji związanej z nawiązaniem i rozwiązaniem współpracy, wsparcie w sytuacjach nagłych i kryzysowych.
  2. Zatrudnianie wyższej kadry menedżerskiej – pomoc w wyborze korzystnej  podstawy zatrudnienia, z uwzględnieniem obciążeń podatkowych i ZUS, przygotowywanie umów, umów lojalnościowych i zakazów konkurencji w trakcie i po ustaniu współpracy, wsparcie w opracowywaniu zasad premiowania, systemów motywacyjnych, rozwiązywania współpracy.
  3. Doradztwo w zakresie sporządzania wewnętrznych regulacji – przygotowanie regulaminów pracy, regulaminów wynagradzania, regulaminów organizacyjnych, zasad premiowania, zasad etyki firmowej, zarządzeń i poleceń dostosowanych do specyfiki pracy pracodawcy i w odpowiedzi na jego potrzeby.
  4. Wsparcie w zakresie przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji w miejscu pracy – doradztwo w tworzeniu rozwiązań mających na celu przeciwdziałanie mobbingowi, dyskryminacji lub innym niepożądanym sytuacjom w miejscu pracy, opracowywanie dokumentów zmierzających do ograniczenia potencjalnej odpowiedzialności pracodawcy, w tym polityki antymobbingowej i antydyskryminacyjnej pracodawcy, pomoc w podejmowaniu działań przeciwdziałających mobbingowi (szkolenia, w tym profesjonalne szkolenia on-line dla kadry zarządzającej, e-learning), reprezentowanie pracodawcy w sporach z pracownikiem i w postępowaniach wyjaśniających.
  5. Indywidualne i grupowe zwolnienia pracowników – doradztwo w zakresie bezpiecznego i optymalnego kosztowo rozstania z pracownikiem lub grupą pracowników, przygotowanie harmonogramu i strategii działania, prowadzenie rozmów ze związkami zawodowymi, przygotowywanie dokumentów dotyczących zakończenia współpracy każdego rodzaju, w tym w trybie natychmiastowym.
  6. Reprezentowanie pracodawcy – w postępowaniach kontrolnych przed PIP, ZUS, urzędem skarbowym, sądem pracy, współpraca ze związkami zawodowymi i radami pracowników.
  7. Optymalizacja zatrudnienia – doradztwo w zakresie wyboru korzystnych podstaw zatrudnienia, pomoc w ocenie obciążeń podatkowych, składkowych i innych, doradztwo w zakresie wyboru systemu czasu pracy, zlecania i rozliczania pracy w godzinach nadliczbowych.
  8. Stały kontakt z pracodawcą i jego działem kadr – odpowiedzi na pytania i potrzeby pracodawców w formie elektronicznej, telefonicznej i podczas osobistych spotkań z Klientami.

 

 

Zaufali nam

Do grona Klientów, którzy obdarzyli zaufaniem naszą Kancelarię, zaliczają się m.in.:

Bądź na bieżąco z podatkami
- dołącz do naszego mailingu!

Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Ok, rozumiem.